Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProcházka po okolí San Agustinu a noční přejezd do Bogoty

Procházka po okolí San Agustinu a noční přejezd do Bogoty
19.07.2015 11:46

Poslední den v San Agustinu a zároveň poslední den na jihu Kolumbie (dnes v noci se moje cesta stáčí směrem na sever do Bogoty) jsem se rozhodla navštívit zbytek archeologických nalezišť v okolí městečka. Běžně jsou nabízeny výpravy na koni, ale zvolila jsem levnější variantu - po svých. 

Předtím jsem ale vyrazila do centra na tradiční pondělní trh. Spousta stánků s ovocem zeleninou, maso, ryby, prodej kávových zrn na zpracování, panela (produkt z cukrové třtiny)... Bylo možné tu i posnídat. Koupila jsem si nějaké ovoce a jukové bulky a vyrazila posnídat na hostal a pak již ven za město. První naleziště El Tablon je od města vzdálené jen něco přes kilometr a za ním je hned prastaré obětiště La Chaquira. Zatímco v El Tablon bylo jen několik soch, La Chaquira nabízela fantastický výhled na kaňon, jímž protéká řeka Magdalena. Na kamenech nad srázem bylo znát několik vyrytých soch. Dva vodopády padaly do kaňonu. Vrátila jsem se stejnou cestou na hlavní silnici a pokračovala k odbočce na La Pelota. Toto naleziště mělo být vzdálené nějaký kilometr a půl, ale na rozdíl od dvou předchozích, nebyly u silnice směrovky, tak jsem šla podle instrukcí místních pořád rovně. Samozřejmě jsem další odbočku přešla. Takže návrat o kus zpět. Jenže bylo horko, blížila se jedna hodina a můj žaludek se začínal ozývat, že by něco pozřel. Na další stoupání někam do kopce jsem neměla náladu. Beztak by mě tam čekalo to, co jsem už v okolí viděla, tak jsem se vydala zpět do městečka. Sedla jsem do restaurace a objednala si za 5 tisíc oběd. Následoval návrat na hostal, sprcha, která mi smyla z nohou nachytaný prach a čekání na půl sedmou, kdy mi odjíždí noční autobus do Bogoty. Autobus byl za ty prachy vážně luxusní. Pohodlná sedadla (seděla jsem vepředu, takže mě nikdo neutiskoval sklopeným sedadlem), deky, občerstvení a v rámci cesty byla i kontrola vojáků za Pitalitem, kdy jsme museli všichni vystoupit z autobusu a nechat si zkontrolovat příruční zavazadla. Jinak ale cesta proběhla v pohodě a v pět ráno jsem přistála na nádraží v Bogotě.

Vaše Katka

Procházka po okolí San Agustinu a noční přejezd do Bogoty Procházka po okolí San Agustinu a noční přejezd do Bogoty Procházka po okolí San Agustinu a noční přejezd do Bogoty

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce