Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPro peníze s nožem v ruce

Pro peníze s nožem v ruce
30.01.2013

Prostějov - Maskovaný lupič s nožem přepadl včera kolem půl druhé odpoledne prodavačku na Šárce. Odešel s pěti tisícovkami.

Loupež za bílého dne se odehrála včera v jedné z prodejen na Šárce v Prostějově. „Maskovaný lupič na prodavačku vytáhl nůž a pod pohrůžkou násilí po ní požadoval vydání peněz. Žena mu z obavy vydala částku převyšující pět tisíc korun, se kterou lupič utekl neznámo kam. Ke zranění obsluhy naštěstí nedošlo," uvádí policejní mluvčí Irena Urbánková a dodává, že policisté na případu intenzivně pracují a po pachateli pátrají. V případě dopadení mu za zločin loupež hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. „Mělo by se jednat o muže ve věku kolem 20 až 25let, vysokého 170 až 175 cm, štíhlé postavy. Na sobě měl tmavé oblečení a byl maskován. Mluvil česky, bez přízvuku," dodává mluvčí popis pachatele. Policisté se tímto obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc.

(red)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce