Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPříští týden začne stavba severního obchvatu města

Příští týden začne stavba severního obchvatu města
10.08.2019 06:54

Severní obchvat by měl odvést dopravu z centra města a především ulevit značně zatížené Olomoucké ulici. Stavba samotná má několikatýdenní zpoždění, které bylo způsobeno archeologickým průzkumem. V úterý 13. srpna 2019 v 11 hodin bude slavnostně zahájena na parkovišti v Olympijské ulici.

„Uvedený posun umožnil také uskutečnit sklizeň na polích, kterých se výstavba severního obchvatu týká,“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že zpoždění nebude mít vliv na dokončení obchvatu. Protože jde o stavbu na zelené louce plánovanou na dva roky, zpoždění se snadno dožene. Obchvat bude měřit tři kilometry a jeho trasa povede od obchodní zóny u Držovic směrem na západ. „Investorem je Krajský úřad Olomouckého kraje a město Prostějov se na tomto projektu spolupodílí jak finančně, tak technicky. Značnou část náklad uhradí evropská dotace,“ dodal Jiří Rozehnal. (red)

Ilustrační foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce