Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPříprava Integrované strategie ITI Olomoucké aglomerace pokračuje

Příprava Integrované strategie ITI Olomoucké aglomerace pokračuje
18.10.2015 17:32
Náročná příprava dotačního programu Integrované teritoriální investice (ITI) Olomoucké aglomerace vrcholí. ITI představují nástroj, který podporuje integrované využívání fondů a má potenciál zajistit lepší celkové výsledky při stejné výši veřejných financí. Olomoucká aglomerace zahrnuje města Olomouc, Prostějov, Přerov a dále 237 obcí s se 452 tisíci obyvateli.

Koncem září se v Olomouci konalo osmé jednání řídícího výboru. „Projednali jsme poslední verzi Integrované strategie ITI Olomoucké aglomerace, pracovně označené jako verze tři,“ uvedl radní Jaroslav Šlambor. Rada města pak následně na své poslední schůzi rozhodla o rozeslání více než dvousetstránkového materiálu všem členům zastupitelstva prostřednictvím elektronické pošty.
Strategie je rozdělena na analytickou, strategickou a implementační část. „Postihuje problémy a potřeby aglomerace, přičemž navrhuje vize a cíle v rámci integrovaných teritoriálních investic. Jedná se o zřejmě již celistvý výčet i rozsah zamýšlených prioritních os a cílů a na ně navázaných aktivit,“ vysvětlil  Šlambor. Ovšem ani tato verze ještě není zcela definitivní. „Důvodem jsou pokračující jednání s ministerstvy, zejména o výši alokací prostředků z jednotlivých operačních programů do jednotlivých cílů ITI, ale také další problémy, například nevydání poslední platné verze zásadního Metodického pokynu pro integrované nástroje,“ upozornil  Šlambor.
Zastupitelé budou mít příležitost již podruhé diskutovat o Strategii ITI Olomoucké aglomerace. Po semináři v Prostějově se další bude konat v pondělí 26. října 2015 v Přerově. (MMPv)

 
 

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce