Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPřipomínáme úklid Hloučely!

Připomínáme úklid Hloučely!
27.09.2019 09:57

Jako každý podzim, i letos se v Prostějově bude Uklízet Česko. Celostátní akce byla 21. září, termín ale není nutné dodržet. Okrašlovací spolek města Prostějova jej stanovil na 28. září, kdy slavíme Den české státnosti.

„Hledáme dobrovolníky, kteří se k Okrašlovacímu spolku a ostatním dobrovolníkům přidají," vzkazuje předsedkyně spolku Milada Sokolová. Ty první již spolek má, přidal se Klub přátel školy E. Valenty.

Sraz je tradičně v 8:30 hodin na mostě u Hloučely v Olomoucké ulici. Dobrovolníci půjdou dvěma směry - od Olomoucké po Močidýlka a od Olomoucké směrem k ulici Pod Kosířem. Je třeba, aby s sebou vzali rukavice, pytle dodá Okrašlovací spolek.

Konec bude patřit tradičnímu přátelskému posezení. „Společně opečeme buřty, tentokrát u bistra U Matesa. Vy si vezměte s sebou dobrou náladu a chuť pomoci přírodě," doplňuje Milada Sokolová a přidává poděkování firmě FCC. Ta umístí dva kontejnery na odpad, jeden u MŠ Květná a druhý u OBI na ulici Říční. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce