Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPřipomínáme Benefiční koncert skupiny Gottfried v Určicích

Připomínáme Benefiční koncert skupiny Gottfried v Určicích
29.05.2018 06:51

O benefičním koncertu v Parku Určice jsme již psali. Dnes chceme tuto charitativní a velmi zajímavou akci připomenout. Zahraje na ní německá kapela Gottfried. Kdo má rád kapely AC/DC a Rammstein, musí mít rád také skupinu Gottfried! Vznikla v roce 1996 a její členové byli ovlivnění tvrdým rockem osmdesátých a devadesátých let. Skupina má za dvacet let existence na svém kontě přes pět stovek koncertů a osm vydaných CD.

Skupina se angažuje mimo jiné pro sociální projekty a organizuje každý rok v Německu s mnoha pomocníky velký Festival ve prospěch znevýhodněných dětí. Za dobu své existence už pro děti vybrala na 100 000 eur. Před pár lety začala podnikat „tour“ do Česka, a tak vznikla jistá tradice. V pátek 8. června 2018 ve 20 hodin odstartuje benefiční koncert v Parku Určice.

Když se provozovatel Parku Určice pan Nadymáček zeptal, jestli by kluci z Německa nemohli zahrát právě v Určicích, řekl – proč ne? A tak vznikla myšlenka benefičního koncertu a mého tátu „Indiána“, který stál u zrodu charitativních akcí, napadlo věnovat sbírku na dětské popáleninové centrum v Brně. Kluci z kapely pak projevili zájem, že by s nimi mohla hrát nějaká místní skupina. Nenapadl mě nikdo jiný, než v Prostějově už hodně let známá kapela „Klementův lazaret“. Požádal jsem tedy kluky z této kapely, zda by se chtěli na této dobročinné sbírce podílet. Souhlasili a je to,“ řekl s úsměvem jeden z hlavních organizátorů Lukáš Trávníček.

Tak nezapomeňte. Páteční večer 8. června si nechte volný pro návštěvu Určic a skvělého benefičního koncertu německé kapely Gottfried a naší skupiny Klementův lazaret. (ok)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce