Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPrimátorem Prostějova je František Jura

Primátorem Prostějova je František Jura
31.10.2018 08:02

V úterý dopoledne se v obřadní síni prostějovské radnice sešlo poprvé nové zastupitelstvo. Po slavnostním slibu zastupitelů došlo k volbě primátora. Tím se stal František Jura z ANO 2011.

Hlasovalo pro něj 26 zastupitelů, zdrželo se osm a nehlasoval jeden. Nový primátor vzápětí oficiálně převzal post od odcházející Aleny Raškové. „Děkuji za vše, co jste pro město udělala. A je toho hodně," nechal se slyšet Jura, který svá slova doprovodil kyticí.

Zastupitelstvo pokračovalo volbou radních, kterých bude 11, z toho šest uvolněných. Náměstků primátora bude pět, prvním je Jiří Pospíšil z PéVéčka. Ten bude mít na starosti mimo jiné nakládání s movitým a nemovitým majetkem města a odpadové hospodářství. Jiří Rozehnal (ANO 2011) bude mít na starosti územní plánování a realizaci investic a péči o kulturní památky. Milada Sokolová (ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova) bude mít v gesci kulturu a kulturní rozvoj a ochranu životního prostředí. Alena Rašková (ČSSD) se bude starat o sociální oblast, sociální péči a sociální služby, dopravu a bytovou politiku. Janu Krchňavému připadne školství, výchova a vzdělávání a sport. Dalšími členy Rady města Prostějova byli zvoleni Marcela Župková (ANO 2011), Miloš Sklenka (ANO 2011), Roman Karšulín (ANO 2011), Zdeněk Fišer (ČSSD) a Tomáš Blumenstein (ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova).
Na svůj mandát v zastupitelstvu města poněkud překvapivě rezignoval Jaroslav Faltýnek. Jeden z čelních představitelů hnutí ANO 2011 v České republice to zdůvodnil velkým časovým vytížením.

„Původně jsem vůbec kandidovat nechtěl, na kandidátce jsem byl na 12. místě. Preferenční hlasy mne ale vynesly až sem," uvedl Faltýnek, který byl zastupitelem 28 let. „Vím, že jsem se v poslední době jednání neúčastnil, což mi vyneslo oprávněnou kritiku, a já jsem se za to styděl. Ale nebyl jsem schopen najít čas," dodal Faltýnek, který poděkoval všem kolegům.

Omluvil se rovněž svým voličům, kterým slíbil, že pro město bude pracovat i nadále. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce