Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPříjmy do pokladny váznou

Příjmy do pokladny váznou
30.09.2011

Prostějov - Nesoulad mezi příjmy a výdaji už v pololetí znepokojil městské zastupitele, situace se může ještě podstatně zhoršit díky celostátnímu vývoji. Starosta Miroslav Pišťák by si přál, aby výsledek na konci roku nepřesáhl propad deset milionů, ten ale už nyní činí podle předsedy finančního výboru Radka Zacpala patnáct milionů oproti loňskému roku.

„Momentálně se hospodaření nevyvíjí dobře, na konci srpna činil propad sdílených daní oproti loňskému roku patnáct milionů. Musíme se zamyslet, co dál," pronesl na zasedání zastupitelů Radek Zacpal s tím, že město jako příjemce dotací s výjimkou Regionálního operačního programu, kde je financování projektů průběžné, musí akce nejprve proinvestovat ze svých zdrojů a pak teprve může očekávat smluvně vázané peníze.

„Současný nesoulad mezi příjmy a výdaji není sice důvodem k velkému znepokojení, na místě je ale mírná ostražitost," poznamenal Miroslav Pišťák. Podle svých slov by považoval za dobrý výsledek, kdyby na konci roku propad příjmů do městské pokladny nepřesáhl deset milionů. Poslanec Radim Fiala ale podotkl, že z celostátního pohledu se obecně hospodářský růst zpomaluje a plnění příjmů do státní pokladny je menší, než se čekalo. Avízovaná je druhá vlna ekonomické krize.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce