Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPřijďte si poslechnout debatu lídrů voleb do komunálu!

Přijďte si poslechnout debatu lídrů voleb do komunálu!
30.09.2014 14:20

Vůbec první hromadná předvolební diskuze v historii komunálních voleb pod taktovkou PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku se nezadržitelně blíží. Už tuto středu budete mít jedinečnou příležitost zeptat se na cokoliv lídrů politických stran a hnutí, která usilují o místa v novém zastupitelstvu. A očekává se i vzájemná řízná diskuze! 

Ve středu 1. října v šest hodin večer to v přednáškovém sále Národního domu začne! „Bylo osloveno i pozváno všech dvanáct lídrů politických stran a hnutí, která kandidují v komunálních volbách v Prostějově. Účast potvrdilo devět z nich, zástupci Moravanů, hnutí Úsvit přímé demokracie a Koruny české-monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska bohužel doposud zatím nereagovali,“ prozradil aktuální informace o účasti politiků Petr Kozák, šéfredaktor PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, který je garantem celé akce. „Úzce spolupracovat budeme s členy Zastupitelstva dětí a mládeže města Prostějova, kteří již mají s pořádáním podobných debat své zkušenosti,“ dodal Kozák.

Diskuzní večer, který se očekává hodně bouřlivý, neodmítli současný primátor Statutárního města Prostějov Miroslav Pišťák (ČSSD), lídři ODS Tomáš Blumenstein, PéVéčka Jiří Pospíšil, KDU-ČSL Petr Kousal, hnutí ANO 2011 Hana Naiclerová, TOP09 a Nezávislí Prostějované Aleš Matyášek, KSČM Jaroslav Šlambor, Změny pro Prostějov Jan Navrátil a Sdružení pro republiku- Republikánskou stranu Čech, Moravy a Slezska Oldřich Vrcha. „Program diskusního pořadu bude sestávat z několika částí. Po přivítání všech pozvaných hostů budou mít všichni lídři kandidujících politických subjektů krátký čas na představení svých volebních programů. Následovat bude půlhodinová vzájemná konfrontace kandidátů na primátora Prostějova a hned na to si vezme slovo moderátor, který sám začne diskuzi řídit. Na samý závěr dostanou slovo občané, kteří ve středeční večer navštíví přednáškový sál Národního domu,“ prozradil ke zhruba dvou a půlhodinovému politickému menu šéfredaktor Večerníku Petr Kozák. 


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce