Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPřijďte na Bohemian Rhapsody. Dnes večer k muzeu

Přijďte na Bohemian Rhapsody. Dnes večer k muzeu
11.07.2019 08:07

Film Bohemian Rhapsody měl světovou premiéru 23. října loňského roku. Pocta geniálnímu zpěvákovi Freddie Mercurymu a britské rockové skupině Queen byla poprvé k vidění v londýnském komplexu, jehož součástí je stadion Wembley. Zde kapela hrála v roce 1985 v rámci obřího koncertu Live Aid. Její pravděpodobně nejznámější živé vystoupení tehdy v místě sledovalo 72 000 diváků. A 1. listopadu film zamířil i do českých kin. V tom prostějovském ho vidělo přes sedm tisíc diváků. A teď bude k vidění opět.

„V rámci Prostějovského kulturního léta jsme připravili promítání tohoto filmu na čtvrtek 11. července, " sdělila náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová.

Promítat se bude v prostoru u budovy muzea na hlavním náměstí od 21,30 hodin. „Opět budou připraveny lavičky,“ přidala pozvání náměstkyně.

Čtyři promítání v programu kulturního léta se odehrají na náměstí, další čtyři pak na nádvoří zámku. Cílem je, mimo jiné, oživit centrum Prostějova. (ber)

Foto: ČSFD


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce