Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPřibudou nová pracovní místa

Přibudou nová pracovní místa
12.02.2018 07:12

Společnost DGPack podepsala s městem kupní smlouvu na odkup pozemku v průmyslové zóně. Zhruba na ploše 51 000 m² zde bude stát nový výrobní areál firmy DGPack s.r.o. Praha, která se soustředí na výrobu obalů na potraviny a nápoje. Z počátku by měla firma dát práci přibližně sto zaměstnancům.

„Na základě smlouvy o smlouvě budoucí společnost začala již koncem roku 2017 s výstavbou nového výrobního areálu. Ten by měl být postaven do konce srpna letošního roku a následně by měl být spuštěn zkušební provoz,“ krátce okomentoval podpis smlouvy náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Město za prodej pozemku získalo částku 37,5 milionu korun (včetně DPH).

Prostějovsko vykazuje dlouhodobě nejnižší nezaměstnanost v Olomouckém kraji. Nejnižší podíl nezaměstnaných, podle nejnovějšího vyjádření Úřadu práce České republiky, Krajské pobočky v Olomouci byl zaznamenán v okrese Prostějov (3,3 %), který jako jediný vykazuje nezaměstnanost nižší než v ČR.

„Domníváme se, že za nízkou nezaměstnaností v Prostějově stojí i naše snaha o co největší využití průmyslové zóny tak, aby lidé měli práci zde v regionu a nemuseli nikam daleko dojíždět,“ uzavřel náměstek Pospíšil. 

(Text a foto: MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce