Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPři dopravně bezpečnostní akci zjistili pětatřicet hříšníků

Při dopravně bezpečnostní akci zjistili pětatřicet hříšníků
31.10.2014 12:28

Ve středu 29. října v době od 8:30 do 14:00 hodin proběhla na teritoriu územního odboru Prostějov dopravně bezpečnostní akce, zaměřená na kontrolu dodržování rychlostních limitů v obci i mimo obec, kontrolu technického stavu motorových vozidel a dodržování povinností, které vyplývají účastníkům silničního provozu ze zákona č. 361/2000 Sb.

Více než desítka policistů dopravní inspektorátu ve spolupráci s policisty Vojenské policie AČR zkontrolovala 111 vozidel. Zjistili 38 přestupků. Za pětatřicet z nich uložili blokové pokuty v celkové výši 10 300 korun, tři přestupky budou oznámeny do správního řízení. "V devíti případech se jednalo o překročení nejvyšší povolené rychlosti. Za šest těchto přestupků byly uloženy blokové pokuty, tři budou oznámeny do správního řízení. V jednom případě se jednalo o nepoužití bezpečnostních pásů, v jednom případě se přestupku dopustil cyklista, v pěti šlo o nevyhovující technický stav vozidla, tři hříšníci jeli bez dálniční známky mísy, kde je její použití vyžadováno a v ostatních případech o šlo porušení povinností, které vyplývají účastníkům silničního provozu ze zákona o provozu na pozemních komunikacích," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Diskuze

Bobo 31.10.2014 20:58
Smutné je to, že tyhle akce policistů, zejména dopravních jsou zaměřeny jen a pouze na vybírání pokut a veškerá bezpečnost provozu je odsunuta na vedlejší kolej :-(

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce