Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPrezidentem České republiky bude Miloš Zeman

Prezidentem České republiky bude Miloš Zeman
28.01.2018 08:12

S velmi těsným výsledkem zvítězil v druhém kole přímé prezidentské volby stávající prezident Miloš Zeman. Ani silná podpora jeho protikandidáta Jiřího Drahoše ve velkých městech včetně Prahy nebyla s to přebít Zemanovu podporu na venkově, který je v Česku tradičně spíše levicový.

A jak dopadly volby v našem regionu? V Olomouckém kraji Miloš Zeman získal 59,17 % hlasů při účasti 66,06 procenta oprávněných voličů.

Hlasy pro M. Zemana v jednotlivých regionech

region                           % hlasů                   účast v %

Olomoucko                         54,27                   66,73

Prostějovsko                      62,17                    66,60

Jesenicko                           65,41                    61,63

Přerovsko                           63,17                    65,87

Šumpersko                         59,72                    66,00

V Prostějově přišlo k volbám 64,35% oprávněných voličů a Miloši Zemanovi dalo svůj hlas 59,51% z nich.

Ze sedmadevadesáti obcí našeho regionu Miloš Zeman ve všech zvítězil s výjimkou jediné – v Hačkách získal 56,16 procenta hlasů voličů Jiří Drahoš. V této obci byla zároveň nejvyšší volební účast, a to 84,88 %,

Volební účast byla vůbec vysoká. Na Prostějovsku kromě zmíněných Haček přesáhli hranici osmdesátiprocentní účasti ještě voliči v Rakůvce, kde jich k urnám přišlo 83,13 %, v jedenačtyřiceti obcích byla účast mezi 60 až 70 procenty. Naopak nejnižší účast byla v Dobromilicích, 54,25 %, pod šesedátiprocentní hranici se dostaly ještě další čtyři obce – Obědkovice (56,16%), Hruška (56,91%), Klenovice (58,36%) a Doloplazy (58,37%). (ok)

(Zdroj: ČSÚ)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce