Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPrezident příští týden do Prostějova nepřijede

Prezident příští týden do Prostějova nepřijede
31.10.2013 09:16

Prostějov, Olomoucký kraj – Návštěvu Olomouckého kraje prezident odložil. Miloš Zeman leží v nemocnici s poraněným kolenem a v úterý, jak bylo původně naplánováno, do Prostějova nepřijede. Pražský hrad ještě nestanovil náhradní termín.  

„Návštěva prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji, která se měla uskutečnit příští týden, je zrušená. Důvodem je aktuální zdravotní stav hlavy státu, kvůli němuž musí omezit svůj program,“ vzkázal dnes ráno mluvčí hejtmanství Ivo Heger. „O náhradním termínu budeme informovat, jakmile jej budeme znát,“ ujistil.

Miloš Zeman zrušil také své aktuální zahraniční návštěvy. S poraněným kolenem je od včerejška v péči lékařů. Pokud jeho návštěva kraje nezmění v náhradním termínu itinerář, podívá se celkem do pěti měst. Kromě Prostějova také do Přerova, Mohelnice, Litovle a samozřejmě hanácké metropole – Olomouce.

Návštěva nemá být poslední

V programu návštěvy, která se měla uskutečnit od pondělí 4. do středy 6. listopadu, byly besedy s lidmi na náměstích, diskuse se studenty i prohlídky důležitých firem v kraji. „Máme přislíbeno, že letošní návštěva prezidenta nebude v Olomouckém kraji poslední,“ podotýká hejtman kraje Jiří Rozbořil.

Zemanův předchůdce Václav Klaus navštívil Prostějov na svých cestách po republice několikrát. V červnu roku 2010 zamířil do areálu TK Prostějov a s manželkou Livií se svezl také v historickém kočáře na zámku v Čechách pod Kosířem. (das)

Prezident Miloš Zeman. Foto: archiv Pražský hrad

Čtěte také:

Prezident přijede do Prostějova 5. listopadu

Vyškov vítá prezidenta. Začátkem listopadu se Miloš Zeman zastaví možná i v Prostějově


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce