Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPřepadení v Přemyslovicích: lupiči stále unikají (doplněno o anketu)

Přepadení v Přemyslovicích: lupiči stále unikají (doplněno o anketu)
27.02.2013

Přemyslovice - Lupiče, kteří minulý čtvrtek přepadli se zbraněmi v rukou dodávku v Přemyslovicích a zmizeli s třiceti miliony, policisté stále hledají. Podle všeho prověřují i případnou souvislost s podobnou loupeží v roce 2011 u Rousínova. Lidí v ulicích jsme se zeptali, jak by s podobnou částkou, kdyby ji například vyhráli v loterii, naložili.

„Nic nového nemohu k případu uvést. Dále se prověřují výpovědi a pátrání probíhá na celém území republiky," shrnula situaci po sedmi dnech od události tisková mluvčí policie Marie Štrbáková. Tak závažný kriminální případ ve statistikách krajské policie zatím nefiguruje a srovnání z pohledu objasněnosti podobných činů se tedy nenabízí.

„K podobnému loupežnému přepadení došlo roce 2011 u Rousínova," připomněla mluvčí případ, kdy si ozbrojení lupiči počkali na dálnici na dodávku stejné agentury, jaká se stala terčem útoku v Přemyslovicích, a ukořistili sedmdesát milionů. „To však bylo na území Jihomoravského kraje," podotkla.

Vyšetřování loupeže u Rousínova ještě neskončilo. „Stále se na něm pracuje a prověřují se i souvislosti s dalšími podobnými případy," naznačila Petra Vedrová z jihomoravského policejního ředitelství, že policisté hledají mezi oběma událostmi případný vztah.

Trojice maskovaných lupičů ozbrojená samopalem a brokovnicemi přepadla dodávku převážející hotovost na silnici z Přemyslovic do Konice. Pachatelé bez zábran stříleli do vozu firmy Loomis, až dvoučlennou posádkou transportního auta přinutili vystoupit a vydat hotovost ve výši asi třiceti milionů. Policie vzápětí nasadila vrtulník, psovody a desítky mužů, kteří pročesali okolí, ale jejich snaha byla marná.

„Je to čin gangsterů, kteří by zasloužili, aby je policie přímo na místě zneškodnila," míní například Zdeněk Pittner z Prostějova, jeden z pětice lidí, které redakce iprostejov.cz oslovila s anketní otázkou:

Zkuste si představit, že jste třeba vyhráli v loterii a na kontě máte najednou třicet milionů. Jak byste s penězi naložili?

Pavel Slepánek, 16 let

Horní Štěpánov

/pavel_tpanik.JPG

Určitě bych část peněz poslal na charitu, část rozdal rodině a něco bych si uložil do banky na výhodný úrok.

Jana Roštiaková, 61 let

Prostějov

/Jana_Rotiakova.JPG

To si moc nedovedu představit. Pocházím z početné rodiny, je nás mnoho sourozenců, tak bych to rozdělila mezi nás (úsměv).

Adéla Buráňová, 13 let

Prostějov

/Adela_Buraova.JPG

Něco bych dala na dobročinné účely a něco si nechala pro sebe. Odložila bych na koupi domu a taky na vysokoškolské studium. Láká mě vojenská škola.

Kateřina Galíčková, 13 let

Prostějov

/Kateina_Galikova.JPG

Vůbec nevím, co bych s tím dělala. Něco bych koupila rodině a taky bych si zaletěla do Ameriky podívat se na basketbalové hvězdy NBA.

Zdeněk Pittner, 80 let

Prostějov

zdenek_pittner.JPG

Kdybych takové peníze měl, podělil bych je mezi dcery a možná bych koupil nějaké krásné historické auto.

(das)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce