Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPředsilvestrovské popíjení šoféra přijde draho

Předsilvestrovské popíjení šoféra přijde draho
31.12.2013 10:40

Prostějov - Zřejmě nezvládl řízení vozidla, narazil do dopravní značky a z místa nehody ujel. Jednání devětadvacetiletého řidiče ale nezůstalo bez povšimnutí. Chytili ho strážníci. Teď ho čeká trest.

Včera, krátce před půl deváté večer boural v ulici Dobrovského v Prostějově šofér auta Ford Focus. Jak vyplývá z prvotního šetření, devětadvacetiletý řidič, který jel od ulice Okružní a odbočil směrem do ulice Dobrovského, zřejmě nezvládl řízení a narazil do dopravní značky „Dej přednost v jízdě“. Z místa nehody ujel, daleko to ale nebylo.

„O kousek dál ho zastavili strážníci Městské policie Prostějov. Dechová zkouška pak ukázala, proč se muž nedokázal značce vyhnout. Zkouška byla pozitivní a strážníci mu naměřili 2,57 promile alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkouškou pak 2,35 promile,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté „ovíněnému“ šoférovi hned zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu.

Předsilvestrovské popíjení bude drahé

Řidič Fordu si svou opileckou jízdou "vyrobil" škodu za sedmnáct tisíc korun. „Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti také z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ doplnila sankce Urbánková. (kaa)

Nabouraný Ford Focus. Foto: archiv Policie ČR

Předsilvestrovské popíjení šoféra přijde draho

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce