Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPředávání Cen města Prostějova bude poprvé live

Předávání Cen města Prostějova bude poprvé live
14.05.2018 06:29

Vynikající práce jednotlivců i organizací se dočká ocenění při předávání Cen města Prostějova za rok 2017. Zastupitelstvo města Prostějova udělilo pětici subjektů Ceny města Prostějova. Ceny budou předány dnes, 14. května 2018, ve 13 hodin v Obřadní síni radnice.

Slavností ceremoniál bude poprvé přenášen živě! Sledovat jej bude možno na webových stránkách města Prostějova tak, jak jsou lidé zvyklí z přenosů jednání Zastupitelstva města Prostějova ZDE: http://live.publicstream.cz/prostejov.

Oceněnými jsou:

Vlastimil Kadlec - sportovní novinář, zpracoval historii regionálních sportovních klubů, přispěl tím ke zviditelnění dějin sportu města Prostějova,

Jaroslav Knejp - zpěvák, skladatel, hudebník, řečník, pořadatel, moderátor, košíkář,

Mgr. Hana Lužná - dlouholetá činnost v oblasti kultury a tělovýchovy,

Loutkové divadlo Pronitka při TJ Sokol I Prostějov - ve svém volném čase bez nároku na odměnu reprezentují členové město Prostějov, působí i v sociální oblasti,

Dagmar Smékalová, in memoriam - prosazování demokratických a humanitních idejí, zásluhy v oblasti sokolských tradic.

Slavnostní akt předávání Cen města Prostějova se uskuteční 14. května 2018 ve 13.00 hodin v Obřadní síni radnice v Prostějově. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce