Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPřeběhlík Jaroslav Faltýnek: Rezignuje?

Přeběhlík Jaroslav Faltýnek: Rezignuje?
23.08.2012

Prostějov - Do čela politického hnutí ANO 2011 byl nedávno zvolen Jaroslav Faltýnek, který se do prostějovského zastupitelstva a rady města dříve dostal za ČSSD. Nyní však jako přeběhlík reprezentuje pouhou hrstku sympatizantů, kterou jeho nové domovské hnutí v Prostějově má. Nabízí se tedy otázka, zda by neměl na své pozice na radnici rezignovat.

Jaroslav Faltýnek usiloval o kandidaturu na senátora. ČSSD však upřednostnila dosavadní senátorku Boženu Sekaninovou. „Prý po prohrané volbě o kandidaturu do senátu se Sekaninovou hledá Faltýnek štěstí někde jinde ... A vůbec, jak to bude s jeho členstvím v prostějovském zastupitelstvu, kde byl zvolen za ČSSD? Neměl by jako přeběhlík náhodou rezignovat?" táže se náš čtenář Roman.

Babišovou pravou rukou se v ANO 2011 stal jeho kolega z Agrofert Holdingu Jaroslav Faltýnek. Byl zvolen místopředsedou hnutí. Kromě křesla na prostějovské radnici sedí i v zastupitelstvu Olomouckého kraje. Nyní už nereprezentuje stranu, za kterou byl zvolen. Položili jsme mu tedy několik otázek:

Jak hodnotíte tento svůj úspěch (pozn. red.: jmenování do čela ANO 2011)?

„Nehodnotím."

Souvisí Váš odchod z ČSSD s tím, že místo Vás nakonec kandiduje na senátora Božena Sekaninová?

„Nesouvisí."

Hodláte dál působit v zastupitelstvu a radě, nebo rezignujete?

„V zastupitelstvu zůstanu, působení v radě závisí na stanovisku klubu zastupitelů za ČSSD. Toto budu bezvýhradně akceptovat."

Zeptali jsme se také na názor prostějovských opozičních politiků: Měl by Jaroslav Faltýnek rezignovat?

Aleš Matyášek (TOP09): „Slušné by bylo, aby rezignoval."

Josef Augustin (KSČM): „Je to plně na rozhodnutí Jaroslava Faltýnka a ČSSD. A jak ho osobně znám mnoho let, pevně věřím, že se rozhodne správně."

Miroslav Chytil (KDU-ČSL): „Členství v zastupitelstvu je čistě na jeho zvážení, o setrvání v radě by asi zapřemýšlet měl. Závisí to i na tom, jak se k této otázce postaví jeho bývalí straničtí kolegové."

Jan Navrátil (Strana zelených a sdružení ProProstějov): „Nevadí mi to, nemám na to vyhraněný názor."

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce