Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPracujeme na regeneraci sídliště Moravská, vzkazují radní

Pracujeme na regeneraci sídliště Moravská, vzkazují radní
12.05.2019 08:56

Zastupitelstvo na posledním zasedání schválilo Projekt regenerace veřejných prostranství na sídlišti Mozartova v Prostějově.

Projekt zpracovaný společností CAD PROJEKT PLUS, s.r.o., Prostějov řeší lokalitu o rozloze zhruba 5,8 hektarů vzdálenou asi 2,4 km od centra města s 36 bytovými domy, ve kterých je celkem 478 bytů (počet obyvatel zhruba 1 022 osob).

„Návrh regenerace byl, tak jako obvykle, projednán na dvou veřejných projednáních s občany lokality a dále na dvou setkáních s předsedy společenství. Koncept řešení vycházel mimo jiné z vyhodnocení ankety občanů (celkem 83 odpovědí). V průběhu zpracování projektu se řešila mimo jiné absence hřiště pro míčové hry. Jednou z možností je využití stávajících sportovišť v areálu aquaparku. Ve výhledu je navržen v řešeném území dvoupodlažní parkovací dům pro 44 aut s možností sportoviště na střeše objektu,“ popsal primátor František Jura.

Předpokládané náklady na realizaci navržených úprav sídliště jsou odhadovány na celkovou částku cca 53,2 milionu korun (bez DPH) a realizaci úprav je navrženo rozdělit do čtyř etap. Zpřesňující informace k nákladům na realizaci budou známy až po dokončení kompletní projektové dokumentace stejně jako rozdělení území do etap. Na část první etapy – úprava a rozšíření příjezdové cesty ul. Moravská (včetně parkoviště) již bylo vydané stavební povolení.

„Projekt se také zabývá i začleněním prvků smart cities, například navrhuje místa pro dobíjení elektromobilů, solární zastřešení některých parkovacích stání i zelené předstěny,“ doplnil náměstek primátora Jiří Rozehnal. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce