Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPozor! Železniční přejezd ve Vrahovické se bude opravovat!

Pozor! Železniční přejezd ve Vrahovické se bude opravovat!
26.08.2019 08:05

Ve dnech 27. srpna 2019 od 22 hodin do 28. srpna 2019 do 5 hodin bude úplně uzavřena ulice Vrahovická v Prostějově v místě přejezdu. Důvodem jsou opravné práce na přejezdu.

Objížďka bude vedena po ulici Průmyslová (MK), Kralická (II/367), Dolní (II/367), Újezd (II/150), Svatoplukova (II/150, Vrahovická (II/150) a zpět.

Příměstská autobusová doprava:

1. Po předmětném úseku je v uvedeném termínu vedena pravidelná autobusová linka 780403, která je provozovaná na základě smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících dopravcem FTL - First Transport Lines, a.s.

Objízdná trasa dotčených spojů linky (č. 1 a 14) bude po dobu uzavírky obousměrně vedena ze zastávky Prostějov, aut.st. po MK (Janáčkova, Pražská, Letecká, Dolní) a II/367 (Kralická) na kruhový objezd, po MK Průmyslová na II/150, dále dle platné licence. Všechny autobusové zastávky budou obslouženy dle platného jízdního řádu.

Dle termínu uzavírky, který je uvedený v žádosti, by spoj č. 101 linky 780400 (s odjezdem v 5,05 hod. ze zastávky Prostějov, aut.st. - dopravce FTL - First Transport Lines, a.s.) měl být vedený dle platné licence - pokud ne, použije výše uvedenou objízdnou trasu. Tuto skutečnost musí žadatel včas oznámit dopravci FTL - First Transport Lines, a.s. (tel. 606 724 468).

Městská autobusová doprava:

Uvedeným úsekem projíždí linka MHD 785005. Objízdná obousměrná trasa bude vedena po výjezdu ze zast. Prostějov, aut. st. vlevo po ul. Janáčkova, Pražská, Letecká, Dolní na II/367 Kralická, na kruhový objezd v Průmyslové ulici a na konci vpravo na II/150 ul. Vrahovická. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce