Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPOZOR! Začíná rekonstrukce Floriánského náměstí

POZOR! Začíná rekonstrukce Floriánského náměstí
08.07.2019 06:36

Částečná a úplná uzavírka silnice II/150A v Blahoslavově ulici a místní komunikace ulice Hliníky z důvodu provádění stavby „Dopravní terminál Floriánské náměstí“ je na spadnutí. Spojeny jsou s ní uzavírky a změny v autobusové dopravě.

I. etapa bude znamenat omezení provozu bez objížďky a potrvá ode dneška, tedy 8. července 2109, do 11. srpna 2019.
II. etapa, úplná uzavírka s objížďkou, potrvá od 12. do 31. drpna 2019 (délka uzavírky cca 320 m).

Po dobu uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby využije okolní komunikace.

Trasa objížďky:
I. etapa – omezení provozu bez objížďky
II. etapa - úplná uzavírka 12. 8. 2109 – 31. 8. 2019 - směr z Jiráskova nám. na Přikrylovo nám. Vozidla pojedou po neuzavřené části ul. Plumlovské na okružní křižovatku s ul. J. Lady, dále po ul. J. Lady a U stadionu na ul. Kosteleckou a Přikrylovo nám.

- směr z Přikrylova nám na Jiráskovo nám. Vozidla pojedou po městském okruhu, po ul. Vápenice, Újezd, Wolkerova, Palackého na Jiráskovo nám. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce