Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPozor! Některé masti a gely jsou nebezpečné

Pozor! Některé masti a gely jsou nebezpečné
31.07.2014 07:36

Ministerstvo zdravotnictví v posledních dnech označilo jako nebezpečné hned několik výrobků. Jedná se o gely a masti, na kterých není uvedeno složení.

První je Konopný gel, originální bylinná receptura s konopným olejem, profesional, EAN: 8594057441906. Země původu neuvedena, distributor LabiLand Company s.r.o., U lužického semináře 114/46, 118 00 Praha 1.

Druhý Koňský balzám bylinný s chilli a kafrem hřejivý 500 ml, profesional. Země původu rovněž neuvedena, distributor LabiLand Company s.r.o,.

Třetím výrobkem je Koňský balzám bylinný s kafrem extra silný 500 ml, stejné nacionále.

Posledním přípravkem, před kterým ministerstvo varuje, je od stejného distributora bez země původu - Harpago čertův dráp, originální bylinná receptura, profesional.

„Ani u jednoho výrobku není uvedena osoba odpovědná za uvedení výrobku na trh (výrobce v EU nebo dovozce do EU). V případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření,“ zdůvodňuje rozhodnutí ministerstvo. (red)

Pozor! Některé masti a gely jsou nebezpečné Pozor! Některé masti a gely jsou nebezpečné Pozor! Některé masti a gely jsou nebezpečné

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce