Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPozor na změnu jízdních řádů

Pozor na změnu jízdních řádů
01.04.2018 07:32

Nové jízdní řády vejdou v platnost 8. dubna 2018. Konkrétně Prostějova se dotýká změna linek: 780432 a 920403. V případě linky 780432 se jedná o odložené změny ze 4. března 2018.

780432 Prostějov-Protivanov-Boskovice

Spoj 43 – s odjezdem z Prostějova, aut.st. v 8:15 hod. - upravena jízdní doba

Spoj 44 – s odjezdem z Boskovic, aut.st. v 5:47 hod. Hod. - upravena jízdní doba (+2 minuty), spoj uspíšen o 22 minut na odjezd v 5:25 hod.

Spoj 50 – s odjezdem z Boskovic, aut.st. v 14:35 hod. - opožděn o 5 minut na odjezd v 14:40 hod.

Spoj 51 – s odjezdem ze zastávky Prostějov, aut.st. ve 12:00 hod. - upravena jízdní doba, spoj uspíšen o 10 minut na odjezd v 11:50 hod., spoj zajíždí na zastávku Prostějov, nemocnice

920403 Prostějov – Dub nad Moravou – Přerov

Spoj 32 – uspíšen o 5 minut, prodloužení jízdních dob o 3 minuty (přestup na MHD v Prostějově).

Cykloturisty potěší informace, že 14. dubna 2018 opět vyjede na trasu Prostějov – Jedovnice cyklobus. Město Prostějov se stejně jako v minulých letech bude podílet na jeho provozu, a to úhradou ztráty, která provozem cyklobusu vznikne.

Cyklobus na trase Prostějov – Protivanov bude v provozu také, o termínu zahájení jedná město Prostějov s dopravcem. I na provozu tohoto cyklobusu se bude město Prostějov finančně podílet, a to následovně:

  • uhradí montáž tažného zařízení na tři autobusy (dva v provozu, jeden záložní) v celkové výši 75 000 Kč

  • uhradí vícenáklady ve výši 35 000 Kč za sezonu vzniklé díky vyšší spotřebě pohonných hmot

  • dopravci bude zapůjčen cyklovozík. (Zdroj: MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
06.06.2018 07:10

Ke dni 10.6. 2018 dochází ke změnám jízdních řádů v MHD v Prostějově. Dojde k úpravě spoje v pracovní dny s odjezdem 7:50 od nemocnice na lince MHD 9 o 15 minut na 8:05 hodin. Na téže lince dojde o víkendech k uspíšení odjezdu v 14:40 hodin z nádraží o 20 minut na 14:20 hodin a spoj z nemocnice s odjezdem v 14:52 hodin bude uspíšen na odjezd 14:35 hodin.

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce