Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPozor na vichr a námrazu, varuje víkendová předpověď

Pozor na vichr a námrazu, varuje víkendová předpověď
31.01.2014 14:04

Prostějovsko – Pokud se chystáte o víkendu pryč, třeba na hory, dejte pozor na cestě. Meteorologové vydali výstrahu přes extrémně silným větrem, námrazou a ledovkou. Platí pro třináct krajů včetně Olomouckého.

Hrozí extrémní stupeň nebezpečí, uvádí na svých stránkách Český hydrometeorologický ústav v souvislosti s očekávaným větrem. Jeho příchod se očekává už dnes a varování platí až do neděle odpoledne, čili celý víkend. Výstraha se týká zejména horských oblastí, Jeseníky v Olomouckém kraji nevyjímaje. „Nárazy větru mohou dosahovat až sto čtyřiceti kilometrů za hodinu,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav. Mlha rozprášená větrem může pak za teplot pod nulou znamenat námrazu a silnicích.

Klouzající silnice a nebezpečný vítr předpovídají meteorologové v podstatě na území celého Česka. Výstražná informace na tato jevy platí pro Olomoucký, Zlínský, Jihomoravský, Moravskoslezský, Královéhradecký, Pardubický, Liberecký, Plzeňský, Středočeský, Ústecký, Jihočeský, Karlovarský kraj a Kraj Vysočina. (das)

Ilustrační foto: P. Moš


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce