Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPozor na uzavírku Lidické ulice

Pozor na uzavírku Lidické ulice
28.04.2018 06:32

Na tři měsíce bude zcela uzavřena Lidická ulice v Prostějově. Uzávěra začne už 1. května a důvodem je oprava vodovodu. Délka uzavírky bude zhruba 200 metrů, objížďka není stanovena. Termín ukončení uzavírky je 31. 7. 2018

Začátek uzavírky je 1. května 2018 a potrvá do 31. 7. 2018.

Změny v dopravě a jiné:

Po dobu úplné uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů, záchranné služby a autobusové dopravy využije okolní komunikace.

Budou dotčeny linky 780407, 780408, 780409 a 780410 dopravce FTL – First Transport Lines a.s., Letecká 8, Prostějov a linka 810630 dopravce VYDOS BUS a.s. Dopravcům zvýšená prokazatelná ztráta nevznikne.

Po dobu přechodného dopravního opatření pojedou výše uvedené linky ve směru z města po objízdné trase z ulice Dolní, rovně po ulici Jezdecká, až na konec vpravo na ulici Okružní. Zpět do Prostějova po ulici Okružní, na konci vlevo na Jezdeckou a Dolní.

Pro směr jízdy od centra města Prostějova se přechodná BUS zastávka umístí u plechového plotu objektu bývalých kasáren a pro směr jízdy autobusů do centra města se umístí přechodná BUS zastávka do zelené plochy naproti plechového plotu areálu bývalých kasáren. Pro tento směr jízdy bude nutné vybudovat přechodnou zpevněnou nástupní plochu např. ze silničních panelů, která se po ukončení uzavírky odstraní.

Každá zastávka bude mít samostatný přenosný označník s jízdními řady a budou plně nahrazovat neobsloužené zastávky Prostějov, Lidická. (red)

Zdroj: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce