Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPozor na nebezpečný výrobek, Masti profesional 125 ml MAURIA

Pozor na nebezpečný výrobek,  Masti profesional 125 ml MAURIA
30.09.2014 07:21

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo jako nebezpečný výrobky fa Mauria Hradec Králové. Společnost MAURIA HK s.r.o., uvedená na etiketě, odmítá jakoukoli spojitost s předmětnými kosmetickými přípravky, není osobou odpovědnou za jejich uvedení na trh. Skutečný výrobce je dosud neznámý.

 

Jedná se o  Měsíček mast profesional 125 ml, Vazelína s měsíčkem lékařským a přídavkem minerálního oleje, EAN 8599999999072, Propolis mast profesional 125 ml, EAN: 8599999999027, Eukalipt mast profesional 125 ml, EAN: 8599999999102, Tea Tree mast profesional 125 ml, Tea Tree Oil vazelína s přídavkem minerálního oleje, EAN: 8599999999034, Rakytník mast profesional 125 ml, Vazelína s rakytníkem řešetlákovým s přídavkem minerálního oleje, EAN: 8599999999041, Levandule mast profesional 125 ml, Levandulová vazelína s přídavkem minerálního oleje, EAN: 8599999999065 a  Čistá vazelína mast profesional 125 ml, EAN: 8599999999058.

„Výrobce je dle značení MAURIA HK s.r.o., Jižní 870, 500 03 Hradec Králové, IČ: 25929771/ Česká republika, firma ale jakékoli spojení s výše zmíněnými výrobky popírá,“  sdělilo ministerstvo zdravotnictví s tím, že na etiketách jsou uvedeny vymyšlené čarové (EAN) kódy.

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že v případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit informace o rámcovém složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření. Vzhledem k nepřístupnosti dokumentace výrobků nelze vyloučit skutečnost, že nebyla vůbec vypracována zpráva o jejich bezpečnosti. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce