Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPozor na dětskou výživu z drogerie dm. Masozeleninový příkrm stáhla kvůli střepům

Pozor na dětskou výživu z drogerie dm. Masozeleninový příkrm stáhla kvůli střepům
30.07.2013 12:42

Prostějov – Pokud máte doma bio masozeleninový příkrm babylove z dm drogerie, dětem ho raději nedávejte. Síť tuto dětskou výživu stáhla z prodeje, protože se v některých objevily plastové střepy. Když příkrm donesete do jedné ze dvou dm drogerií v Prostějově, vrátí vám u pokladny peníze.

Společnost dm drogerie markt stáhla koncem července z pultů dětskou výživu s označením bio masozeleninový příkrm babylove, talíř těstoviny se zeleninou v balení 250 gramů, která má datum spotřeby do 29. dubna 2014.

„Německý výrobce ve čtyřech baleních uvedené šarže zjistil kontaminaci plastovým střepem,“ informoval Pavel Kopřiva, tiskový mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce, která se případem zabývala a zjistila, že na pobočky dm drogerie markt v České republice bylo distribuováno 948 těchto příkrmů.

„Z regálů prodejen stáhl provozovatel osm set tři výživ, spotřebitelé tak mohou mít doma až sto čtyřicet pět kusů této rizikové potraviny. Číslo však může být ve skutečnosti nižší, protože prodejce dosud sčítá stažené kusy na pobočkách. Spotřebitelům doporučujeme, aby uvedenou šarži výživy nekonzumovali,“ vzkazuje potravinářská inspekce ústy Pavla Kopřivy.

„Všechny prodejny dm byly o stažení příkrmu informovány a vyvěsily informační letáky. Zákazníci, kteří si produkt babylove této šarže koupili, jej mohou vrátit v kterékoli prodejně dm se zárukou vrácení peněz. Ostatní šarže tohoto výrobku a další výrobky značky babylove nejsou nijak postiženy,“ informovala Eva Vaněčková ze společnosti dm drogerie markt. (das)

Stažená výživa. Foto: dm drogerie markt.


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce