Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPozor! Fakultní nemocnice změnila pravidla zubní pohotovosti!

Pozor! Fakultní nemocnice změnila pravidla zubní pohotovosti!
04.12.2019 12:24

Fakultní nemocnice v Olomouci od poloviny prosince kvůli rostoucímu počtu případů zneužívání lékařské péče zpřísní kritéria pro ošetření na své zubní pohotovosti. Nepřetržitý provoz pohotovosti zůstane zachován, avšak od 16. prosince lékaři v nočních hodinách ošetří chrup pouze pacientům s úrazem, krvácením nebo ve stavu, který ohrožuje jejich život.

Lékařská pohotovost není určena pro běžné vyšetřovací nebo léčebné výkony, které lze vyžádat v době běžného denního provozu zdravotnických zařízení. „V případě zubní pohotovosti však tuto skutečnost někteří pacienti odmítají brát na vědomí a dožadují se i zcela běžných výkonů v jakoukoliv denní a noční dobu. A jejich počet navíc stále stoupá," uvedl mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Adam Fritscher.

V roce 2003 vyhledalo zubní pohotovost v olomoucké fakultní nemocnici 4 189 lidí, o šest let později to už bylo 10 380 pacientů a loni 16 938. Ve všední den lékaři ošetří na zubní pohotovosti v průměru 35 až 40 lidí, o víkendu 90 až 110. Lékaři podle Fritschera často ošetřují pacienty s dlouhodobě neudržovaným chrupem a bez akutních potíží, kteří nemající čas na standardní ošetření během dne.

Zubní pohotovost ve FN Olomouc jako jedna z mála v celé České republice funguje v nepřetržitém režimu i o víkendech a svátcích.

Zajišťuje ji 16 lékařů a 18 zdravotních sester. Od 16. prosince se podmínky pro ošetření na pohotovosti zpřísní. Neakutní případy budou již kategoricky odkazovány na běžné ordinační hodiny, případně ke svému praktickému zubnímu lékaři. (Zdroj FN Ol)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce