Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPozor! Částečná uzavírka Žeranovské do konce srpna!

Pozor! Částečná uzavírka Žeranovské do konce srpna!
13.08.2019 07:20

Ve dnech 12. až 31. srpna 2019 bude částečně uzavřena ulice Žeranovská v Prostějově z důvodu rekonstrukce zastávek autobusů.

Ulice Žeranovská bude průjezdná ve směru od Drozdovic na Wolkerovu ulici, opačný směr bude veden po ulicích Brněnská, Okružní, Bulharská.

Tato skutečnost dnes ráno zaskočila hodně řidičů. Na křižovatce s Rumunskou ulicí je umístěna na chodníku přenosná značka s přikázaným směrem doprava, v Žeranovské přímo v křižovatce je rovněž přenosná značka „Jednosměrka“. „Auta jedoucí Rumunskou tuto značku nerespektují, neboť ji řidič nevidí. Během hodiny jsem zaznamenal pouze jednoho, který z křižovatky vycouval a zabočil vpravo. Před značkou „Přikázaný směr jízdy“ navíc skoro celé odpoledne parkovala u chodníku dodávka a žadný řidič projíždějící Rumunskou tuto značku nemohl vidět,“ řekl nám muž bydlící v přilehlém domě s tím, že brzy ráno z Rumunské doleva rovněž odbočil, protože značku upozorňující na jednosměrný provoz prostě neviděl. „Určitě o částečné uzavírce museli na magistrátu vědět dostatečně v předstihu. Proč se nepostarali o dostatečné označení,“ podivoval se.

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce