Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPozor! Bude uzávěra Brněnské ulice

Pozor! Bude uzávěra Brněnské ulice
20.11.2017 07:47

Krajský úřad, investor akce, neočekávaně zahajuje rekonstrukci ulice Brněnské. V souvislosti s opravou zveřejňujeme podrobnosti o uzavírce. Práce jsou počátkem rekonstrukce silnice II/433 Prostějov – Mořice, která proběhne v celé její délce v příštím roce. Letošní oprava se bude týkat úseku ulice Brněnské, zhruba o konce zdi Centra sociálních služeb (staré nemocnice), až po bránu hřbitova. Rekonstrukce si vyžádá uzavření této části ulice, a to ve dnech 27. listopadu 2017 do 3. prosince 2017 včetně – to vše za podmínky, že se nevyskytnou komplikace a nezhorší povětrnostní podmínky.

O jaké práce konkrétně půjde? Od pondělka do pátku proběhne frézování povrchu, oprava trhlin podloží a odstraňování krajnic. V pátek bude podklad očišťován a nanesen spojovací postřik. Samotná pokládka živičných vrstev je naplánována na sobotu a neděli. V pondělí 4. až středu 6. prosince by měly být opraveny krajnice, osazovány směrové sloupky a provedeno vodorovné značení.

„Co se týká dopadů na dopravu - ulice Brněnská bude v uvedeném úseku uzavřena. Průjezd bude umožněn pouze autobusům veřejné dopravy. Objízdná trasa povede obousměrně přes Určice, Dětkovice, Vranovice – Kelčice a Žešov. Po dobu kladení živičných vrstev (sobota a neděle) neprojedou ani autobusy. Ty využijí účelovou komunikaci mezi ulicí Určickou a Brněnskou (kolem bývalého Agrostavu), o řízení provozu se postarají semafory. Motoristé v průběhu rekonstrukce tohoto úseku musí počítat se zákazem vjezdu všech vozidel kromě autobusů,“ uvedl náměstek primátorky Pavel Smetana.

Upozorňujeme majitele garáží a všechny, kteří v lokalitě parkují svá vozidla, aby svá auta zaparkovali na jiném přístupném místě.

Pro úplnost uvádíme, že podle zákona o pozemních komunikacích nemusí být po dobu uzavírky zajištěn příjezd k objektům v uzavřeném úseku a nikomu nenáleží nárok na náhradu škody vzniklou v důsledku uzavírky. Investorem akce je Olomoucký kraj a dodavatelem společnost OHL ŽS a.s. Brno. (Zdroj: MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce