Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPozemky v kempu se nedaří získat

Pozemky v kempu se nedaří získat
30.09.2011

Plumlov - Budoucnost kempu Žralok je krajně nejistá. Městu se totiž stále nedaří vyjednat bezúplatný převod pozemků od státu. Kupní cena 18 milionů za 2,5 hektaru je pro město nepřijatelná. V přepočtu vychází metr čtverečný na 720 korun, přičemž samo město prodává běžně obyvatelům parcely za stokorunu na čtverečný metr. Současný stav, kdy za pronájem pozemků v kempu odchází ročně 130 tisíc státu, hospodaření kempu významně zatěžuje. Není tedy vyloučeno, že výhledově rekreační zařízení změní majitele. A to i přes to, že v příštím roce má být Podhradský rybník už napuštěný.

„Požádali jsme o bezúplatný převod pozemků, které všechny kromě těch pod budovami patří Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Platit roční nájem nás zatěžuje. Úřad je v této věci ale hodně nekompromisní. Čekáme tedy na vyjádření ministerstva," reagoval na dotaz zastupitele Marka Otruby starosta města Adolf Sušeň.

„Pokud převod nepřiklepnou, budeme se muset vážně zamyslet, co s kempem dál. Varianta nabídnout areál k pronájmu novému nájemci se mi nezdá moc reálná. Druhá varianta je kemp společně prodat. Tyto úvahy jsou zatím ještě předčasné, v příštím roce bude každopádně fungovat stávající jednatel Petr Šmíd," nastínil Sušeň.

Pokud bude na jaře příštího roku Podhradský rybník napuštěný, mohla by se situace pro kemp vyvinout příznivěji, než tomu bylo v poslední době. „Snažíme se sami vyhledávat vhodné akce a přitáhnout je do kempu. Je zde solidní zázemí, poloha mimo obec, parkoviště. Kolem vede cyklostezka. Také rodiče s dětmi tady mají veškerý servis. Byla by velká škoda o areál přijít," podotkl před nedávnem správce kempu Petr Šmíd.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce