Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPožár sežehl les deseti hektarů za dva miliony

Požár sežehl les deseti hektarů za dva miliony
30.04.2012

Přemyslovice - Požár lesa u Přemyslovic, o němž jsme informovali, se včera silným větrem znovu rozhořel a zkomplikoval. Rozšířil se až na plochu deseti hektarů a způsobil odhadem dvoumilionovou škodu. Zasahoval i vrtulník z Brna.

Devíti jednotkám hasičů přiletel včera na pomoc i vrtulník s bambivakem a prováděl shozy do zasažených míst. „Profesionální i dobrovolné hasiče vítal hustý černý kouř z lesa viditelný již z Olomouce, což nevěštilo nic příjemného. Oznamovatel navíc při komunikaci s operačním střediskem uvedl, že v lese hoří vzrostlé stromy a plameny šlehají
až do korun stromů. Silný vítr v následujících několika minutách rozšířil hoření až na plochu 10 hektarů. Hasičům se večer podařilo požár lokalizovat. I přes již prakticky nulovou viditelnost museli procházet místo po místě a důkladně prolévat žhavá místa, prohořené pařezy a na některých místech stále hořící hrabanku. Velmi v počátečních chvílích pomohl vrtulník Policie ČR z Brna s bambivakem. Kyvadlovou dopravou na nedaleké louce bylo zřízeno plnicí místo a hasiči zhruba v dvouminutových
intervalech prováděli zásobování. Dováželi k místu události vodu z nedalekých vodních zdrojů," informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Co je příčinou vzniku požáru, šetří vyšetřovatel. Odhadovaná výše škody byla předběžně majitelem stanovena na dva miliony korun.

(red)

Foto: HZSOL


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce