Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPotřeboval k zubaři. A tak ukradl auto!

Potřeboval k zubaři. A tak ukradl auto!
31.10.2014 08:20

Krádeže vozidel nejsou v České republice ničím výjimečným, výjimečný je občas důvod, pro který se zloděj do auta vloupá. Během posledních pěti let bylo u nás každý rok odcizeno v průměru 11 828 aut. Přestože zmizení auta není nikdy radostnou událostí, lze v policejním zpravodajství nalézt i úsměvné či kuriózní případy, které se s krádeží vozidel pojily.

 

O vskutku kuriózním případu referovali na počátku letošního října policisté v Plzni. Tamějšímu obyvateli byly v zaměstnání odcizeny klíče od jeho soukromého osobního auta, které měl majitel uloženy v plechové šatní skříňce. Do té se za účelem si klíče i auto vypůjčit vloupal devatenáctiletý mladík. S vozidlem odjel do Prahy, kde potřeboval navštívit zubaře. Po této návštěvě auto sice opět dovezl zpátky do Plzně, odstavil jej však mimo původní parkoviště a interiér posypal rozemletým černým pepřem, aby zahladil stopy. Vozidlo navíc po cestě naboural, čímž majiteli způsobil škodu přibližně 25 tisíc. Policie auto nalezla a pachatele dopadla. Tomu hrozí až dva roky odnětí svobody za krádež, poškození a neoprávněné užívání cizí věci.

Vedle krádeží celých vozidel řeší policie zhusta i odcizení věcí z vnitřního prostoru aut. V posledních pěti letech připadalo na rok průměrně téměř 36 000 krádeží věcí z aut. Jejich hodnota přitom může být někdy i neuvěřitelná. Například na konci letošního září řešili jihomoravští policisté případ, při němž si řidič do schránky pod sedadlem svého automobilu uložil 15 000 euro, tedy sumu odpovídající téměř půl milionu korun českých. Během necelé hodiny, kterou strávil v obchodním centru, však peníze zmizely. Zloděj se do auta dostal poškozením zámku dveří spolujezdce a zajímaly jej pouze peníze.

Druhým extrémem je případ opět ze závěru září 2014. V Jihočeském kraji se zloděj vloupal do zaparkovaného osobního automobilu proto, aby z něj odcizil balíček bonbonů v hodnotě 19 korun!

Terčem útoků zlodějů se často stávají také kola a pneumatiky vozidel. Jihomoravští policisté například před nedávnem řešili krádež dvou kol i s pneumatikami z malého kolového bagru, odstaveného na staveništi. Škoda překročila 20 000 Kč. Oproti případu ze Zlínského kraje je to však pořád jen zlomek částky. Tam se do jednoho z místních autobazarů v noci vloupali zloději. Nejprve odmontovali kolo z dodávky, kterým podložili BMW X5. Z něj poté očesali pneumatiky Pirelli v hodnotě přibližně 60 tisíc, poškozením kol a plotu vznikla další škoda asi 11 tisíc korun! (red)

Foto: PČR

 


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce