Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPošta a ČP Cloud spustily naostro posílání papírových dopisů z PC

Pošta a ČP Cloud spustily naostro posílání papírových dopisů z PC
28.04.2015 07:44

Česká pošta a společnost ČP Cloud dnes spustily ostrý provoz aplikace, která umožňuje zasílat papírovou poštu z počítače a vést její archiv. Letos chce získat jedno až dvě procenta trhu obyčejných listovních zásilek. Uvedli to zástupci obou firem.

Uživatel služby odešle dokument elektronicky ve formátu PDF a příjemce ho dostane vytištěný v papírové obálce, doručený Českou poštou. Cena jednoho dopisu začíná na 11,41 Kč bez DPH a zahrnuje všechny služby včetně poštovného, čtyř stran barevného tisku, kompletace, archivu i evidence. Zákazník ale platí roční paušál 19.999 Kč. Bez ročního paušálu zájemce za odeslání jednoho dopisu zaplatí 19,90 Kč.

Samotné poštovné od České pošty je devět korun místo běžných 13 Kč. Zbytek tvoří služby ČP Cloud, tedy použití aplikace a úložiště, dále náklady na obálku a dopisní papír a vytisknutí dopisu. Vedle poštovného se ČP Cloud dělí s poštou o svůj zisk.

Například na Slovensku, v Německu či Nizozemsku, jsou podobné služby běžné a provozují je jak přímo poštovní instituce, tak specializované firmy.  Vedle odesílání pošty nabízí místo pro bezpečné ukládání dokumentů, přehled odeslaných a doručených dopisů a správu kontaktních informací.

Česká pošta ročně doručí kolem 300 milionů obyčejných dopisů a 80 milionů doporučených psaní. Objem listovních zásilek v posledních letech klesá. (Zdroj ČTK)

Ilustrační foto: internet


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce