Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPoslední tečka za záchranným odlovem

Poslední tečka za záchranným odlovem
31.08.2011

Plumlov - V laguně, která zůstala ve vypuštěné plumlovské přehradě, plave od posledního srpnového víkendu o dalších 90 kilo ryb méně. Rybáři z Povodí Moravy tak definitivně dokončili záchranný transfer. Celkem se jich za poslední týdny podařilo zachránit více než 1,1 tuny. „Odlov ryb ve zvodněném bahně a při klesající hladině vody považuji za nejobtížnější ze všech provedených odlovů ryb vůbec," poznamenal biolog Petr Loyka.

„Pro tuto chvíli jsme udělali maximum. Z technického hlediska již další odlov nelze provádět. Hladina vody je už nyní tak nízko, že zde není možné použít loď a tím i jediný způsob, jak se na zbylou vodní plochu dostat. V okrajích zvodnělé části zůstaly nedostupné drobnější ryby, které však nebylo možné odlovit," vysvětlil David Fína z Povodí Moravy.

Stavbaři nyní budou lagunu i nadále vypouštět. Jen tak je možné pokračovat v těžbě zbytku sedimentu, který zůstal v podmáčené lokalitě u hráze. Podle Petra Loyky, který odlov jako biologický dozor sledoval, podnikli rybáři Povodí Moravy všechny kroky k tomu, aby z laguny zachránili maximální množství ryb. „Musím konstatovat, že tým rybářů odvedl skvělou práci. Odlov ryb ve zvodněném bahně a při klesající hladině vody považuji za nejobtížnější ze všech provedených odlovů ryb vůbec," poznamenal.

Rybáři o víkendu preventivně provedli i záchranný odlov z tůně při vtoku Hloučely do Podhradského rybníka. „I v tomto případě byly desítky zachráněných ryb převezeny na náhradní lokalitu," dodal Loyka.

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     


Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce