Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPoslední štace opilců obtěžuje okolí

Poslední štace opilců obtěžuje okolí
29.07.2011

Prostějov - Obyvatelům Mlýnské ulice došla trpělivost. Místní nonstop bar Ponorka je totiž podle jejich zkušeností poslední štací opilců se všemi důsledky, co k tomu patří: hluk, rvačky, zvratky, moč, hmotné škody... Radnici tedy adresují petici. Podobných problémů se týká i druhá petice vrahovických obyvatel ulice Kpt. Jána Nálepky.

Obyvatelé Mlýnské ulice se na radnici obrátili se stížností na chování návštěvníků baru a herny Ponorka. „Je to poslední štace opilců. Stahují se sem odevšad, kde jim podniky zavřou. Přijdou opilí a ještě se zde dorazí. Dělají hluk, často se perou, zvrací a močí na ulici, rozbíjejí zrcátka u aut. Kdysi jsme měli vymlácené i okno u auta. Včera ráno mě probudila sanitka a policie. Je to neúnosné," stěžuje si obyvatel Mlýnské ulice, který se pod petici rovněž podepsal, a navrhuje: „Nejraději bych to nechal zavřít. Nebo aspoň omezil otevírací dobu."

Vedení radnice zatím situaci analyzuje. „Nevýhodou těchto nonstop provozoven je to, že pokud jsou lidé uvnitř, nevadí to. Když vyjdou ven, své okolí obtěžují," podotýká místostarostka Alena Rašková.

Mohou pomoci městští strážníci? „Častější pohyb městské policie by asi pomohl, ale musíme si uvědomit, kolik je ve městě takových zařízení a na jedné směně strážníků. Kdybychom chtěli dosáhnout intenzity kontrol daného místa třeba v rozmezí patnácti minut, musel by se výrazně navýšit počet strážníků," upozorňuje starosta.

Pisatelé petice požadují omezení provozu baru. „Nejsem si jist, jestli to můžeme nařídit. Nevím, jak byl tento podnik zkolaudován. Nemusí být problém jen v provozní době, ti lidé si nestěžují na hluk uvnitř, ale na to, co se děje venku. Analyzujeme situaci a potom uvidíme, co se dá dělat," avízuje starosta města Miroslav Pišťák.

Ve Vrahovicích v ulici Kpt. Jána Nálepky zase vadí obyvatelům shlukování lidí, kteří popíjejí alkohol. Městská vyhláška vymezující místa zákazu pití alkoholických nápojů na veřejnosti zřejmě dozná změny. „Budeme činit kroky, abychom rozšířili zákaz i na tuto lokalitu. S největší pravděpodobností, dokonce rovnající se jistotě, pisatelům petice vyhovíme," konstatuje Pišťák.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce