Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPoslanec a starosta Výšovic Ladislav Okleštěk: Skloubit obě funkce? Nevím, jestli to jde

Poslanec a starosta Výšovic Ladislav Okleštěk: Skloubit obě funkce? Nevím, jestli to jde
31.10.2013 09:52

Výšovice -  Hnutí ANO 2011, které získalo 47 mandátů v Poslanecké sněmovně vyšle do lavic poslanců z Prostějovska dva své zástupce. Jedním z nich je starosta Výšovic Ladislav Okleštěk. Funkce, ve které bude hájit zájmy zdejších lidí, přišla nečekaně do nabitého programu starosty. To, zda lze skloubit vedení obce s prací poslance, nebo se bude volit nový starosta, ukáže krátký čas.  

„Na rozhodnutí si vyhrazuji čas do konce příštího týdne. Musíme se sejít se zastupiteli a probrat varianty co je a není možné, a co je a není nutné,“ nastínil současný starosta Výšovic Ladislav Okleštěk (ANO 2011). Závažné rozhodnutí si už pár dní nechává procházet hlavou a podle jeho slov musí být rozhodnuto nejpozději do dvou týdnů.

Nový starosta?

Otázkou se budou na svém jednání zabývat zdejší zastupitelé. „Je třeba navrhnout nějaké cesty. Sám něco nabídnu a to samé také čekám od zastupitelů. Je to závažná situace a musíme ji urychleně zvládnout. Jde o téma číslo jedna následujících dní,“ zmínil Okleštěk s tím, že ho tato situace zastihla v čase rozpracovaných projektů a jak sám říká, u některých ho asi bude potřeba. „Zatím nedovedu říci, jestli se má současná práce dá vůbec skloubit s tou poslaneckou,“ nechce předjímat Okleštěk.

Finiš na přípravě opravy průtahu

Důležitou akcí, kterou má starosta rozpracovanou, a na kterou lidé netrpělivě čekají, je oprava zdevastovaného průtahu obcí.  Silnice už dlouhá léta Výšovice hyzdí  a ničí auta projíždějících motoristů. Podmínkou pro její obnovu bylo vybudování hloubkové kanalizace. „Tuto prioritu jsme splnili a teď probíhá řada jednání, jak ohledně výběrových řízení, tak kolem spolufinancování. Je to rozjetý vlak, ze kterého se nedá jen tak vystoupit,“ uvedl Okleštěk. Do rozbité silnice by se měla těžká technika stavbařů zakousnout v jarních měsících. „Když všechno dobře půjde, tak nový průtah řidiči vyzkouší koncem roku,“ odhadl Okleštěk a doplnil, že celá obnova spolkne čtyřicet až padesát milionů korun. (kaa)

Ilustrační foto: archiv 

Hvězda Jaroslava Faltýnka...

Faltynek.jpgNa výsluní politiky vynesl volební výsledek hnutí ANO 2011 také Jaroslava Faltýnka z Prostějova. Tento bývalý člen ČSSD byl v čele krajské kandidátní listiny a nyní se stal předsedou poslaneckého klubu ANO. Je také ve vyjednávacím týmu o budoucí vládě České republiky. Loni rezignoval na funkci prostějovského radního, ale v městském zastupitelstvu stále sedí. V srpnu se stal místopředsedou hnutí podnikatele Andreje Babiše. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce