Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPoplatek za nasazení „botičky“

Poplatek za nasazení „botičky“
31.03.2012

Prostějov - Špatné parkování se může motoristům od neděle prodražit. Od 1. dubna totiž, podle nařízení obce číslo 3/2007 článku 2 odstavec 2, budou strážníci při demontáži technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla, takzvané botičky, vybírat manipulační poplatek ve výši 300 korun

Špatné parkování přijde dráž

Hlouběji do peněženky se zřejmě podívají ti, kteří nedodržují zákazy parkování. Od 1.dubna začíná platit nové nařízení obce o tom, že strážníci při demontáži technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla, tedy známé botičky, začínají vybírat manipulační poplatek ve výši 300 korun. Pakliže se nepodaří zjistit, kdo automobil na místě ponechal, zaplatí tento manipulační poplatek provozovatel, majitel vozidla.  

Zaplaťte nejpozději do 15 dnů

Osoba, která má tento přestupek na svědomí a nebude moci poplatek zaplatit hned na místě, je povinna jej uhradit do 15 dnů. V případě provozovatele  tato lhůta běží od doručení výzvy k zaplacení na adresu uvedenou v registru „silničních vozidel". Pokud  peníze nebudou zaplacené ve stanovené lhůtě, bude poplatek vymáhán soudní cestou a následně výkonem rozhodnutí.

(red)

Ilustrační foto : (  MP )


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce