Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPomozte Kočičí oáze. Smetla ji voda!

Pomozte Kočičí oáze. Smetla ji voda!
24.06.2019 12:59

Večerní přívalový déšť a bouřka vrátila Kočičí oázu z Holubic na Vyškovsku na počátek. Veškerá práce, čas a finance, které členové spolku věnovali na opravu a úpravu obydlí pro kočičky, přišly vniveč. Kočičí oáza proto prosí o materiální i finanční pomoc. (https://ib.fio.cz/ib/transparent…)

Bouřka nejen, že znamenala obrovský stres pro pejsky a kočičky, které se bouřek bojí, ale déšť a bláto zatopily nově opravený zděný domek pro kočičky, výběhy pro kočičky a šest domků. Zničené jsou dřevěné podlahy v domcích, kde zateklo pod položené linoleum, omítky, zateklo i do rozvodů elektriky. V noci museli pejsky provizorně umístit v jiné místnosti, protože zatopení postihlo i dům, do rána se snažili zabránit škodám a uklidnit vystresovaná zvířata.

Nejhůře je na tom v loňském roce opravený domek pro kočičky. Ty noc přečkaly na vyvýšených poličkách. Veškeré zařízení pro kočičky, které bylo na zemi je zničené. Škrabadla, pelíšky, deky, uskladněné stelivo, krmivo… Větší zoufalství si umí představit jen ten, který zažil povodeň a vytopení blátem…
„Celý den jsme věnovali úklidu – vynášení a vymývání bláta. Jsme úplně psychicky na dně a padá na nás beznaděj. Došlo i na slzičky, bohužel, jsme jen lidé. Musíme opravit podlahy, omítky, rozvody, vyčerpat vodu ze sklepa a vykopat provizorní odvodnění, protože opět pršelo. Navíc zateklo i do domečku, kde jsou uskladněny desky na podlahy a desky na poličky – vše je nasáklé vodou a zničené. Úklid zdaleka není hotov, musíme i nadále věnovat veškerý čas odstraňování škod," vzkazuje Iren Novotná.
„Prosíme všechny, kteří nám mohou pomoci materiálně – dekami, pelíšky, přikrývkami, škrabadly pro kočičky, nebo finančně pomoci, aby buďto s návrhem pomoci zavolali mě na tel. číslo +420 602 166 969 nebo přispěli na účet veřejné sbírky pro kočičky a pejsky v azylu v Holubicích.
Veřejná sbírka Kočičí oázy Holubice, číslo účtu 2800415801/2010, VS 20062019, poznámka „pohroma“," děkuje Irena s kolektivem.
Potvrzení o přijatém daru vystaví na požádání. (red)

Foto: FB

Pomozte Kočičí oáze. Smetla ji voda! Pomozte Kočičí oáze. Smetla ji voda! Pomozte Kočičí oáze. Smetla ji voda! Pomozte Kočičí oáze. Smetla ji voda!

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce