Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPolicisté zjistili pachatele loupežného přepadení

Policisté zjistili pachatele loupežného přepadení
31.01.2015 12:42

Dne 17. prosince loňského roku jsme vás informovali o loupežném přepadení, ke kterému došlo v úterý 16. prosince v Krasické ulici v Prostějově. tehdy krátce před půl pátou ráno vstoupil do baru maskovaný pachatel. V ruce držel předmět, připomínající zbraň, kterým namířil na obsluhu a požadoval vydání peněz. Ta mu z obavy o život vydala číšnický flek s provozní finanční hotovostí.

"Kriminalisté na případu intenzivně pracovali, po pachateli pátrali a vyhodnocovali všechny získané informace a poznatky. Na základě vlastní precizní a intenzivní operativní práce v těchto dnech případ objasnili a pachatele zjistili. Jedná se o dvaadvacetiletého muže. V úterý 27. ledna letošního roku zahájili trestní stíhání tohoto muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let," sdělila redakci policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že kromě jiného je tento muž obviněn také z dalších trestných činů majetkového charakteru. Vzhledem k probíhajícím procesním úkonům není možné v této chvíli sdělit bližší informace. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce