Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPolicisté žádné závažnější přestupky nezjistili

Policisté žádné závažnější přestupky nezjistili
10.08.2019 06:53

V úterý dopoledne realizovali policisté ve spolupráci se strážníky prostějovské městské policie a krajským koordinátorem BESIP preventivní akci zaměřenou na cyklisty jedoucí po cyklostezce v Martinákově ulici v Prostějově.

U celkem 37 zkontrolovaných jízdních kol a jejich řidičů policisté nezjistili žádný závažnější prohřešek v technickém stavu, vybavení či stylu jízdy a těch drobnějších bylo velice málo. „Případné nedostatky, zejména ve vybavení prvky zvyšujícími viditelnost cyklistů, byli policisté i s pracovníkem BESIPu připraveni řešit, a tak někteří cyklisté obdrželi reflexní tyčinky na připevnění do výpletu kol a jiné reflexní doplňky. Se souhlasem majitelů kol pak strážníci přímo na místě několik kol dovybavili nalepením reflexních samolepek,“ uvedl k akci policejní mluvčí František Kořínek.

Při akci zaměřené na cyklisty byl paradoxně "nejvážnějším" prohřeškem nerespektování pravidel provozu na cyklostezce chodci. Několik z nich dokonce zřejmě vůbec netušilo, že tyto komunikace slouží výhradně pro cyklisty, a tak klidně po cyklostezce došli až k policistům. Protože dnes policisté působili hlavně preventivně, odešli i tito přestupci bez pokuty, pouze s napomenutím a vysvětlením, že tím ohrožují nejen cyklisty, ale i sebe. Příště to však to může být s pokutou až do výše 2 tisíc korun. (red)

Policisté žádné závažnější přestupky nezjistili Policisté žádné závažnější přestupky nezjistili

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce