Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPolicisté odhalili hned dva zdrogované řidiče

Policisté odhalili hned dva zdrogované řidiče
12.11.2015 10:59

V úterý 10. listopadu 2015 zjistili policisté na Prostějovsku dva řidiče pod vlivem omamných látek.

"Prvním byl krátce před desátou hodinou dopoledne sedmadvacetiletý muž z Olomouce, kterého policisté kontrolovali v obci Pěnčín. Dechová zkouška na alkohol byla u muže negativní. Při testu na přítomnost omamných a psychotropních látek policisté u muže zjistili ovlivnění látkou cannabis. S výsledkem testu řidič souhlasil a uvedl, že přibližně tři hodiny před jízdou vykouřil jednu skleněnku marihuany," informoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Druhého řidiče pod vlivem návykových látek zjistili policisté krátce před půlnocí v Olomoucké ulici v Prostějově. Dvacetiletý řidič vozidla značky Škoda se při kontrole podrobil dechové zkoušce na alkohol, také s negativním výsledkem. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl však pozitivní na látky amphetamin a methamphetamin a cannabis. Také tomuto řidiči policisté další jízdu zakázali.

"Oba řidiči jsou podezřelí z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, za který jim ve správním řízení hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun,"dodal Kořínek. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce