Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPolicisté kontrolovali řidiče

Policisté kontrolovali řidiče
19.07.2017 07:36

V pátek 14. a v neděli 16. července proběhla na silnicích Prostějovska další etapa dopravně bezpečnostní akce s názvem „Prázdniny“. Kontrolovalo se dodržování rychlosti, používání bezpečnostních pásů a například zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek.

„Zaměření akce se nelišilo od předchozích a policisté všech základních článků územního odboru Prostějov kontrolovali zejména dodržování rychlostních limitů, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů a zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek řidiči,“ vyjmenoval mluvčí policistů František Kořínek. Policisté v průběhu akce zkontrolovali celkem 742 vozidel. Zjistili 90 přestupků, 81 z nich vyřešili na místě uložením pokut v souhrnné výši 51 900 korun. Nejčastěji řidiči překračovali nejvyšší povolenou rychlost jízdy (celkem v 33 případech) a policisté zaznamenali také nevyhovující technický stav vozidel (ve 21 případech).

„Jeden řidič řídil pod vlivem jiných návykových látek. Dva pod vlivem alkoholu, přičemž u jednoho z nich, v neděli 16. července po osmnácté hodině v Konici kontrolovaného sedmapadesátiletého řidiče Škody Fabie, policisté změřili hodnotu 2,08 ‰ alkoholu v dechu. V této věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a v případě prokázání viny a odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Ostatní dva ovlivnění řidiči jsou podezřelí z přestupku dle zákona o silničním provozu. Za ten jim hrozí pokuta a zákaz řízení,“ uzavřel Kořínek.

(Ilustrační foto a zdroj: Policie ČR)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce