Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPolicisté dopadli zloděje ze sklepů

Policisté dopadli zloděje ze sklepů
17.03.2017 08:34

Dva pachatele, kteří se nezávisle na sobě na přelomu minulého a tohoto roku vloupávali do sklepních kójí v Prostějově, dopadli prostějovští kriminalisté.

Prvním z nich je třiačtyřicetiletý recidivista z Prostějova. Toho kriminalisté podezírají z nejméně dvanácti vloupání, většinou za použití násilí. Kromě sklepů se pod tíhou předložených důkazů přiznal i ke vloupání do jedné kůlny ve dvoře bytového domu. Po vloupání vždy odcizil cennější obsah kójí. Získával tím sportovní vybavení, nářadí, potraviny a alkohol i drogistické zboží. Část odcizených věcí prodal a část u něho byla zajištěna při domovní prohlídce. Celková výše škody způsobené odcizením věcí a poškozením zařízení domů byla vyčíslena na více než 50 tisíc korun. V současnosti je muž stíhán vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení mu za přečin porušování domovní svobody a krádež hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Ze stejného jednání podezírají prostějovští kriminalisté i čtyřiadvacetiletého muže z Prostějova. Ten měl ve stejném období neoprávněně vniknout do nejméně tří sklepních kójí bytového domu v širším centru města Prostějova. Do dvou sklepů podezřelý vnikl bez poškození dveří a v jednom případě k jejich překonání užil násilí. Z kójí poté odcizil elektroniku, nářadí a sportovní vybavení. Celkem svým jednáním způsobil škodu vyčíslenou na bezmála 30 tisíc korun. Při zadržení policisté u podezřelého muže zajistili planžety a upravené klíče, pomocí kterých překonával zámky sklepních kójí. Dále u muže zajistili váhy používané při prodeji drog. Následným důkladným prověřováním policisté zjistili, že muž nejméně pěti dalším lidem obstarával a prodával drogu zvanou pervitin. Z toho důvodu je navíc podezřelý ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. Také tento muž se pod tíhou předložených důkazů k uvedenému jednání přiznal.

Oba pachatele se podařilo ustanovit díky usilovné práci a důkladnému a pečlivému prověřování získaných stop a poznatků a za využití všech dostupných operativně pátracích metod. (red)

Foto: PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce