Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPolicisté dopadli zloděje ze sklepů

Policisté dopadli zloděje ze sklepů
17.03.2017 08:34

Dva pachatele, kteří se nezávisle na sobě na přelomu minulého a tohoto roku vloupávali do sklepních kójí v Prostějově, dopadli prostějovští kriminalisté.

Prvním z nich je třiačtyřicetiletý recidivista z Prostějova. Toho kriminalisté podezírají z nejméně dvanácti vloupání, většinou za použití násilí. Kromě sklepů se pod tíhou předložených důkazů přiznal i ke vloupání do jedné kůlny ve dvoře bytového domu. Po vloupání vždy odcizil cennější obsah kójí. Získával tím sportovní vybavení, nářadí, potraviny a alkohol i drogistické zboží. Část odcizených věcí prodal a část u něho byla zajištěna při domovní prohlídce. Celková výše škody způsobené odcizením věcí a poškozením zařízení domů byla vyčíslena na více než 50 tisíc korun. V současnosti je muž stíhán vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení mu za přečin porušování domovní svobody a krádež hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Ze stejného jednání podezírají prostějovští kriminalisté i čtyřiadvacetiletého muže z Prostějova. Ten měl ve stejném období neoprávněně vniknout do nejméně tří sklepních kójí bytového domu v širším centru města Prostějova. Do dvou sklepů podezřelý vnikl bez poškození dveří a v jednom případě k jejich překonání užil násilí. Z kójí poté odcizil elektroniku, nářadí a sportovní vybavení. Celkem svým jednáním způsobil škodu vyčíslenou na bezmála 30 tisíc korun. Při zadržení policisté u podezřelého muže zajistili planžety a upravené klíče, pomocí kterých překonával zámky sklepních kójí. Dále u muže zajistili váhy používané při prodeji drog. Následným důkladným prověřováním policisté zjistili, že muž nejméně pěti dalším lidem obstarával a prodával drogu zvanou pervitin. Z toho důvodu je navíc podezřelý ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. Také tento muž se pod tíhou předložených důkazů k uvedenému jednání přiznal.

Oba pachatele se podařilo ustanovit díky usilovné práci a důkladnému a pečlivému prověřování získaných stop a poznatků a za využití všech dostupných operativně pátracích metod. (red)

Foto: PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
reklama
banner

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce