Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPolicisté dopadli mladého pachatele vloupání

Policisté dopadli mladého pachatele vloupání
31.08.2014 11:42

Prostějovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 21letého muže z Prostějovska, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Vykradl dům a čtyři auta, pátý vůz poškodil.

"V době od 26. července do 1. srpna.se vloupal do rodinného domu v Držovicích, v jednom případě poškodil vozidlo a v dalších čtyřech se vloupal do aut, zaparkovaných na různých ulicích v Prostějově," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Do vozidel vnikal po rozbití oken a zaměřoval se na peníze, nářadí, nepohrdl ani jízdním kolem ze sklepní koje a kolečkovými bruslemi. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobil, byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Mládenci už kriminalisté sdělili obvinění za přečiny krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce