Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPolicisté a strážníci se věnovali prevenci u nákupních center

Policisté a strážníci se věnovali prevenci u nákupních center
06.12.2019 07:40

S blížícími se svátky se začíná zvyšovat počet lidí navštěvujících nákupní centra. S větší koncentrací lidí souvisí bohužel také vyšší aktivita různých zlodějíčků, kteří se rádi obohatí na úkor nakupujících shánějících vánoční dárky. Vzhledem k nakupování dárků sebou lidé v tomto období také často nosí větší částky peněz než obvykle a škoda v takových případech je pak vyšší. Proto policisté v tomto období častěji vyráží do nákupních zón, kde nejen působí preventivně, ale také občany aktivně upozorňují na hrozící rizika.

První taková akce v letošním roce proběhla ve středu během dopoledne před jedním z prostějovských supermarketů v Plumlovské ulici. Při akci realizované v součinnosti Policie České republiky a Městské policie Prostějov strážci zákona upozornili nejednoho z nakupujících na nedostatky jako jsou třeba tašky v nákupních košících, peněženky viditelně uložené v horní části tašek, nebo i přímo v rukou. Kromě rad policisté rozdali také množství preventivních letáků s radami k dané problematice, nákupních tašek s reflexními pruhy a dalšího preventivního a propagačního materiálu. Podobné akce v prostějovských nákupních zónách jsou naplánovány i po zbytek předvánočního období.  

Pro ty, kteří dnes policisty osloveni nebyli, přináší několik základních rad, jak si zlodějem nenechat pokazit advent:

 • Svoji tašku, kabelku, či jiné zavazadlo mějte stále pod dozorem.

 • Nenechávejte své osobní věci, kabelku, tašku, apod. zavěšené na nákupním košíku – zloděj dříve či později využije okamžiku vaší nepozornosti a zavazadlo vám odcizí.

 • Nenoste u sebe velkou finanční hotovost, výhodnější je platební karta, kterou lze v případě odcizení obratem zablokovat. 

 • PIN kód nemějte uvedený v blízkosti platební karty.

 • Peněženku a doklady noste pokud možno odděleně.  

 • Boční kapsy batohů, tašek či oděvů nejsou vhodné pro uložení peněz.

 • Mobilní telefon ukládejte na bezpečné místo uvnitř kabelky nebo do vnitřních kapes oděvu.

 • Při vybírání peněz z bankomatu si všímejte svého okolí, dodržujte bezpečnostní pravidla.

 • Při vykládání nákupu z vozíku buďte velmi opatrní. Pokud kabelku odložíte na některé ze sedadel, všechny ostatní dveře vozidla ihned uzamkněte.

 • Nenechávejte volně odložené věci ve svém vozidle. Mějte na paměti, že „automobil není trezor!“ 

 • Při jakémkoliv podezření na protiprávní jednání ze strany potencionálních pachatelů ihned kontaktujte bezplatnou linku tísňového volání 158. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce