Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPolicie zkontrolovala přes tři stovky řidičů

Policie zkontrolovala přes tři stovky řidičů
23.08.2017 07:31

V pondělí 21. srpna 2017 v době od 5 do 9 hodin proběhla na silnicích okresu Prostějov dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči. 

Deset policejních hlídek při silničních kontrolách 337 vozidel během akce zjistilo 30 dopravních přestupků, které byly vyřešeny na místě uložením pokut v souhrnné výši 4 tisíce korun. V dalších pěti případech pak policisté zjistili řidiče pod vlivem alkoholu. Čtyři budou pro podezření z přestupku dle zákona o silničním provozu k dořešení oznámeny příslušnému správnímu orgánu. V jednom případě policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek. Z toho je podezřelý jednatřicetiletý řidič osobního automobilu typu Škoda Felicia, kterého kontrolovali krátce po začátku akce na komunikaci v obci Brodek u Konice. Policisté muži změřili hodnotu 1,05 ‰ alkoholu v dechu, se kterou muž souhlasil a odborné lékařské vyšetření odmítl. K požití alkoholu se přiznal a uvedl, že během předchozího odpoledne vypil pět jedenáctistupňových piv a dvě velké odlivky rumu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. V případě prokázání viny a odsouzení mu za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

(por. Mgr. František Kořínek)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce