Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPolicie ukončila přešetřování ředitele Základní školy ve Ptení

Policie ukončila přešetřování ředitele Základní školy ve Ptení
30.03.2012

Ptení - Ředitel základní školy Pavel Kovář, který před časem čelil nařčení z morálního pochybení, si může částečně oddechnout. Policie totiž ukončila jeho prošetřování a neshledala žádné další důvody k jednání a celou věc ukončila. Věc prošetřovala také Česká školní inspekce.

Šetření je u konce

Ředitel Základní školy ve Ptení, známý jako DJ Choruno, Pavel Kovář má za sebou bouřlivý začátek roku. Čelil nařčení, že láká na svých akcích mládež na levné pití. Navíc, na internetových stránkách byly umístěny fotky lehce oblečených žákyň bývalé deváté třídy při umývání jeho auta. O celé věci jsme už informovali. Záležitost prošetřovala Policie a Česká školní inspekce. Policejní šetření neukázalo na žádný problém a celou věc ukončilo. Šetření školní inspekce je také v závěru. Tady ale ještě není právní nárok na informace o výsledku březnových kontrol.

Policie prověřovala pochybení

Na své straně má ředitel Kovář nejen veřejné mínění celé obce ale také výsledky policejního prověřování. Jak nám řekla mluvčí Policie Olomouckého kraje Eva Čeplová, "Nešlo o vyšetřování jako takové, ale o prověřování. Neshledali jsme žádné protiprávní jednání a celá věc byla odložena."

Česká školní inspekce provedla rozsáhlé šetření

„Z našeho pohledu je ta věc ukončena, ale je třeba říci, že z pohledu právních lhůt ještě platí jakési „tabu" na informace. Ty můžeme poskytnout teprve po uplynutí určitého času," vysvětluje mluvčí České školní inspekce Libor Vacek. "Šetření proběhlo začátkem měsíce března, věc je tedy ukončena ale ještě neuzavřena. Více informací zatím poskytnou nemůžu," doplňuje Vacek.  

Ředitel Pavel Kovář všechno stále vnímá s rozčarováním

„ Trvám na tom, že za vším je msta manželky se kterou se rozvádím. Všude tvrdí, že za tím nestojí , já ale mám ze tří míst informace, že opak je pravdou. Nevím co k tomu dál," říká s hořkostí Kovář. „O výsledku kontroly inspekce máme zatím jen protokol. Prověřovali jak finance, tak kvalitu výuky. Podle mého názoru u nás nedošlo k žádnému rozkrádání ani porušení vyhlášek. Co se týče  školy, tak "mateřinka" je bez problémů a výchovně vzdělávací proces byl kontrolou hodnocen velice kladně a pozitivně," řekl na závěr ředitel Pavel Kovář.

(kaa)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce