Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPolicie plánuje zřízení hlídkové služby

Policie plánuje zřízení hlídkové služby
11.08.2019 07:40

V nedávných rozhovorech s vedoucím Územního odboru Policie ČR Prostějov plukovníkem Tomášem Adamem bylo zmíněno i plánované zřízení oddělení hlídkové služby. I když je personální situace ÚO PČR Prostějov dlouhodobě v mírném nadstavu, odbor je připraven okamžitě přijmout dalších dvacet nových policistů.

Cílem této novinky je přiblížení se potřebám občanů. „Na Prostějovsku by tak nově přibyly další dvě policejní hlídky, a to 24 hodin denně 7 dní v týdnu,“ vysvětlil redakci vedoucí ÚO PČR Prostějov Tomáš Adam s tím, že hlavním úkolem oddělení hlídkové služby je bez prodlení a rychle reagovat na potřeby občanů. „Policisté těchto oddělení jsou ke specifickému výkonu své služby náležitě vycvičeni a vybaveni, mimo jiné i prvky balistické ochrany, dlouhými střelnými zbraněmi, technikou na otevírání dveří a podobně,“ dodal Adam.

Zájemci o službu v tomto oddělení, nebo u PČR, mohou o další informace napsat na e-mail alena.nezhybova@pcr.cz nebo volat na mobilní telefon 724 895 264. (ber)

Foto: Policie ČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce