Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPolicejní akce sleduje chodce

Policejní akce sleduje chodce
31.03.2014 12:44

Celorepubliková preventivní dopravní akce "Zebra se za tebe nerozhlédne" dorazila tento týden i do Prostějova. Nad bezpečností chodců na frekventovaných přechodech budou policisté dohlížet až do konce týdne.

„Hlídky budou na takových stanovištích, aby mohly v případě potřeby zasáhnout do řízení dopravy a aby byly všemi účastníky silničního provozu viditelné. Zaměří se na dodržování pravidel při přecházení pozemních komunikací a na respektování pravidel silničního provozu řidiči motorových vozidel vůči chodcům,“ vysvětlil František Kořínek z oddělení tisku a prevence prostějovské policie.

Občané většinou bezpečnostně preventivní akce vítají. "Tady na Plumlovské je to někdy docela problém, hlavně pro starší lidi. Ale řekla bych, že v poslední době jsou řidiči ohleduplnější, nebo možná opatrnější," myslí si důchodkyně paní Jiřina, která bydlí na Sídlišti svobody a chodí často nakupovat do obchodního centra za výpadovkou na Plumlov a Boskovice.

Zvýšený dohled u přechodů pro chodce budou policisté provádět denně až do pátku v době od 7 do 8 a od 14 do 15 hodin. (red)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce